co to je Mimořádný analytik dodavatelského řetězce Ming-Chi Kuo navrhl, že Apple zkoumá E Ink displeje pro budoucí skládací iPhony. Nyní Apple jistě zkoumá spoustu věcí – a většina z nich nikdy nepřekročí cílovou čáru, aby se staly skutečnými produkty.
Ale jako dlouholetý obdivovatel E Ink jako technologie jsem nadšený z možnosti, že by ji Apple mohl použít v budoucích zařízeních. E Ink je specializovaná technologie s některými velmi reálnými omezeními, ale má také některé obrovské výhody.
Co je to E Ink?
E Ink je zobrazovací technologie, která se zásadně liší od LCD, OLED a dalších zobrazovacích technologií. Funguje tak, že pomocí elektřiny nastaví malé kapsle pigmentu, aby se ukázaly nebo skryly. Výsledkem je povrch, který funguje víceméně jako tradiční inkoust na papíře, odtud název.
Protože obrazovka E Ink spotřebovává energii pouze při přepisování obrazovky, je skvělá pro aplikace, ve kterých se obrazovka příliš často neaktualizuje. Většina lidí zná displeje E Ink z elektronických čteček, jako je Amazon Kindle a Rakuten Kobo. Tato zařízení mohou mít velmi dlouhou životnost baterie, protože obecně spotřebovávají energii pouze z baterie, když otočíte stránku.
E Inkoust se objeví i na několika dalších místech. Existuje mnoho digitálních značek (vzpomeňte si na cenovky na regálech supermarketů), které začínají používat E Ink – další případ, kdy text zůstává většinu času neměnný, takže spotřeba energie je velmi malá. (Můj oblíbený projekt E Ink může být tento, který připomíná zploštělý původní Mac.)
Líbí se mi E Ink, protože je pro oko jednodušší a v přirozeném světle působí přirozeně. Tato technologie má však mnoho závazků, které vedly k tomu, že není široce používána. Pro začátek nevyzařuje světlo. Na slunci se E Ink obrazovkám nedá nic vytknout, ale ve tmě jsou nečitelné. (Aby to bylo kompenzováno, většina elektronických čteček nyní přichází s vestavěným kruhem LED světel kolem obrazovky.)
E inkoust
Horší je pomalá obnovovací frekvence obrazovek E Ink. Obnovovací frekvence se postupem času zvýšila – na nejmodernějších displejích je to nyní 350 milisekund – ale není to nic jako ultra rychlé obnovovací frekvence počítačových displejů. To znamená, že je nevhodný pro animace, video a v podstatě jakékoli rozhraní určené pro rychlé animace. (Minulý rok jsem recenzoval tablet E Ink Android a pokus o použití rozhraní Android při tak nízké obnovovací frekvenci bylo bolestivé.)
Displeje E Ink také nenabízejí ultra vysoká rozlišení moderních displejů Apple. A zatímco E Ink displeje začaly podporovat barvy (po letech, kdy podporovaly pouze odstíny šedé), kvalita se až nyní dostává na úroveň a obnovovací frekvence jsou stále dost pomalé.
Kde může Apple používat E Ink
Podle KuoApple testuje E Ink „pro budoucí skládací kryty zařízení a aplikace podobné tabletu“. To dává smysl. Skládací zařízení se obecně skládají dovnitř, aby chránily své displeje – vnější povrch tak zůstává bez informací. Aby tomu zabránili, výrobci telefonů přidávají doplňkové „vnější obrazovky“, které umožňují zobrazovat čas a základní informační widgety, zatímco jiní mají OLED displeje v plné velikosti, které zjevně využívají hodně baterie.
Díky svému profilu s velmi nízkou spotřebou energie by se E Ink displej docela dobře hodil pro krycí displej. (Přemýšlejte o tom, že neustále zapnutý displej Apple Watch má režim nízké spotřeby, který příliš často neaktualizuje displej, takže věci jako z druhé ruky mizí, aby se šetřila energie.) S barevným externím displejem E Ink by Apple mohl zobrazovat čas, oznámení a dokonce i widgety na vnější obrazovce zařízení.
Ale pomocné E Ink displeje nejsou nutně jen pro skládací telefony. Uvažujme o budoucím MacBooku, který obsahuje na vnější straně obrazovku E Ink s nízkou spotřebou, takže můžete vidět oznámení a další základní informace o stavu, aniž byste ji museli otevírat.
Technologie E Ink by také mohla umožnit vytvoření některého zajímavého příslušenství, zejména ve spojení s něčím, jako je port Smart Connector na iPadu, který může přenášet data a dodávat energii. Představte si například chytrý kryt iPadu, který obsahoval E Ink Display (pro tuto myšlenku oslovte čtenáře Adama L.), pro zobrazení widgetů, stavových informací a možná i statických displejů z aplikací, které by byly viditelné i při jasném osvětlení. sluneční světlo. Případně, co takhle pouzdro na iPhone, které obsahovalo E Ink displej na zadní straně pro stavové widgety?
E Ink pravděpodobně nikdy nebude běžnou zobrazovací technologií. Světové OLED a LED/LCD displeje poskytují vysoká rozlišení a obnovovací frekvence, které nelze překonat. Existuje však mnoho výklenků, kterým může E Ink dobře posloužit. Rád bych viděl, jak Apple nasadí jedinečné vlastnosti E Ink nějakým kreativním způsobem.
Zdroj: macworld.com