Geekbench je nejlepší způsob, jak ilustrovat zlepšení rychlosti oproti M1. Vzhledem k tomu, že se jedná o nový čip, představuje M2 první jednojádrové posílení od uvedení M1 na trh v roce 2020. Od M1 po M1 Ultra bylo jednojádrové skóre Geekbench stabilně kolem 1750, ale M2 jej zvyšuje těsně pod 2000. To je pěkný nárůst o zhruba 13 procent, což by mělo vykazovat slušné zisky v běžných každodenních úkolech.
Tato mezera se zvětšuje, pokud jde o vícejádrový výkon. Zatímco M2 zjevně bledne ve výkonu ve srovnání s čipy M1 nejvyšší třídy, vykazuje čistý 18procentní nárůst oproti M1 a snižuje rozdíl mezi ním a 10jádrovým M1 Pro na přibližně 10 procent, a to navzdory rozdílu v ceně 800 dolarů.
Pomocí testu Cinebench můžete vidět zisky ještě jasněji. M2 se může pochlubit zhruba o 30 procent lepším výkonem ve srovnání s M1. A je to na dosah od M1 Pro.
Mediální kodéry M2 odvádějí lepší práci se zvukem a videem a výhody rychlosti jsou snadno viditelné. Díky video akcelerátorům ProRes jsme zaznamenali výrazné zvýšení rychlosti při exportu 4K videa v kvalitě Best (ProRes). M2 exportoval video za téměř poloviční čas než čip M1, což zkrátilo asi minutu. Ty minuty se budou sčítat.
M1 MacBook Pro má skvělé rychlosti čtení/zápisu SSD a model M2 to vylepšuje. Zatímco rychlosti zápisu se stále neblíží 14palcovým a 16palcovým MacBookům Pro, vykazují pěkné zlepšení oproti modelu M1, které by mělo být vidět i na MacBooku Air.
A v neposlední řadě tu máme grafiku. Apple nabízí 35procentní nárůst rychlosti s novým GPU M2 a naše testy Geekbench 5 Metal ve skutečnosti tato tvrzení překonaly s 37procentním zvýšením. A pomocí testu OpenCL Geekbench 5 měl M2 MacBook Pro ještě větší nárůst o 41 procent oproti čipu předchozí generace. Grafika je u M2 velkým problémem a naše testy zde znamenají dobré pro M2 Pro, M2 Max a M2 Ultra, které již mají masivní GPU.
Zdroj: macworld.com