V tomto článku se podrobně podíváme na vývoj Apple AirPods Pro pro rok 2022 a odhalíme datum vydání, cenu, technické specifikace, změny designu a nové funkce nového modelu.
Datum vydání AirPods Pro 2022
Apple oznámil nové AirPods na akci ve středu 7. září spolu s novou řadou iPhonů a nových Apple Watch. Předobjednat je bude možné 9. září a do prodeje se začnou prodávat 23. září.
Cena AirPods Pro 2022
Nová sluchátka stojí 249 dolarů (včetně bezplatného gravírování). To je stejné jako u předchozího modelu.
Zde je návod, jak to zapadá do aktuální řady AirPods na Apple Store, které zaznamenaly určité zvýšení cen mimo USA:
- AirPods 2. generace: 129 $ / 139 GBP / 219 A$
- AirPods 3. generace: 179 $ / 189 GBP / 289 A$ (nebo 169 $ / 179 GBP / 279 A $ s kabelovým nabíjecím pouzdrem)
- AirPods Pro: 249 $ / 249 GBP / 399 A$
- AirPods Max: 549 $ / 549 GBP / 899 A$
Design AirPods Pro 2022
S redesignem AirPods v roce 2021 se předpokládalo, že AirPods Pro se změní, aby byly rozdíly mezi těmito dvěma typy AirPods jasné. Ale to se nestalo: sluchátka Pro si drží stopku a vypadají stejně jako modely z roku 2019.
Také nezískají žádné nové barevné možnosti, zůstávají dostupné pouze v bílé.
Ovládací prvky přejeďte prstem
Je tu jedna vnější změna, která stojí za zmínku. Nový dotykový ovládací senzor na stonku AirPods Pro znamená, že můžete ovládat hlasitost přejetím nahoru nebo dolů. To je doplněk k současným jednodušším ovládacím prvkům pro přehrávání, pauzu a tak dále.
To je méně okouzlující, než ovládání založené na gestech, které někteří optimističtí učenci předpovídali na základě žádosti společnosti Apple o patent v roce 2020, ale stále jde o přitažlivý upgrade.
Nové funkce AirPods Pro 2022
Vzhledem k tomu, že vnější design se do značné míry nezměnil, jsou důležitá vylepšení uvnitř. Zde jsou klíčové funkce, o kterých byste měli vědět.
Nabíjecí pouzdro
Nabíjecí pouzdro dostává několik atraktivních vylepšení.
Za prvé, stejně jako nabíjecí příslušenství MagSafe a bezdrátové podložky kompatibilní s Qi, lze nyní nabíjet z puku Apple Watch. To je opravdu užitečné pro fanoušky Applu, kteří jsou mimo domov nebo jen chtějí omezit nepořádek na svých nočních stolcích.
Součástí pouzdra je nyní také malý reproduktor. To má dva hlavní účely: přehrát zvuk polohy pro Find My (pomocí díky novému čipu U1 kompatibilitou s funkcí Precision Finding používanou AirTag) a slyšitelně upozornit, když je baterie vybitá nebo když je nabíjení začala. V druhém případě podporuje vizuální práci LED indikátoru.
Jednou změnou, která se u nabíjecího pouzdra ještě nedočkala, je přechod na USB-C. Stále vychází z Lightningu. Má však malé poutko pro připevnění na šňůrku nebo tašku.
Lepší výdrž baterie
Když už mluvíme o napájení, stojí za zmínku, že nové AirPods Pro mají mnohem vyšší (udávanou) výdrž baterie než jejich předchůdci. Jsou ohodnoceny na 6 hodin poslechu, o 33 % více než u AirPods Pro první generace, a celkem 30 hodin po započtení pouzdra.
Vylepšené potlačení hluku
Apple nyní nabízí čtyři velikosti nástavců do uší místo tří, s novým extra malým nástavcem pro lepší pasivní izolaci hluku.
Existují však mnohem významnější vylepšení aktivního potlačení hluku, o kterém Apple tvrdí, že je dvakrát účinnější než u předchozího modelu. Je to díky pokročilému výpočtu nového čipu H2 a vylepšeným akustickým algoritmům.
A konečně, Apple pracuje na snížení nežádoucího hluku, i když aktivujete režim průhlednosti, který je navržen tak, abyste slyšeli vnější zvuky. Nová funkce Adaptive Transparency reaguje na velmi hlasité zvuky a minimalizuje jejich intenzitu.
Vylepšená kvalita zvuku
Možná důležitější než kterákoli jiná funkce je, že kvalita zvuku dodávaná novými AirPods Pro byla znovu vylepšena. Zvuk, který produkují, lze přizpůsobit tvaru vašich uší pomocí nové funkce nazvané Personalized Spatial Audio, která využívá kameru TrueDepth na kompatibilním iPhonu k vytvoření přesného modelu vaší hlavy.
Adaptivní ekvalizér upravuje zvuk na základě uchycení sluchátek a neustále monitoruje pomocí dovnitř směřujících mikrofonů, aby byl výstup tak akorát.
A obecně Apple slibuje více detailů a přehlednosti napříč širším spektrem frekvencí.
Zdroj: macworld.com