Apple v současné době vyvíjí nové technologie a infrastrukturu, aby přinesl širokou škálu finančních služeb pro spotřebitele interně, čímž se sníží jeho závislost na externích partnerech.
Víceletý plán prý zahrnuje zpracování plateb, hodnocení rizik, analýzu podvodů, kontroly kreditu a další funkce zákaznických služeb. Část projektu byla nazvána interním kódovým označením „Breakout“.
V současné době je projekt zaměřen na budoucí finanční projekty Applu a ne na ty současné. Apple spoléhá na finanční společnosti třetích stran, jako je Goldman Sachs, pokud jde o služby související s Apple Card a vlastními programy financování.
Zprávy o údajném projektu společnosti Apple ve středu ve vnitrodenním obchodování snížily akcie partnerů výrobce iPhone – včetně CoreCard Corp. a Green Dot Corp. – o více než 8 %.
Tento projekt by Apple posunul hlouběji do světa finančních služeb a stavěl na řadě, která již zahrnuje Apple Card, peer-to-peer platby Apple Pay a aplikaci Wallet.
I když by tento krok mohl snížit závislost Applu na partnerech třetích stran, mohl by také pomoci společnosti expandovat do dalších zemí. Apple Pay je například k dispozici v 70 zemích a regionech po celém světě. Apple Card je na druhou stranu k dispozici pouze v USA
Apple také údajně pracuje na souvisejících projektech, včetně hardwarové předplacené služby, která by uživatelům umožnila vlastnit iPhony s měsíčními platebními plány. Analytici se však domnívají, že společnost by mohla nejprve zůstat u finančních partnerů třetích stran, aby vyrovnala případná rizika.
Jednou z prvních částí „Project Breakout“ by mohl být nástroj pro zpracování kreditních karet první strany, který by mohl nahradit jeho použití CoreCard. Bloomberg Středeční zpráva tvrdí, že Apple by se mohl nejprve spolehnout na své finanční služby první strany pro program „kup teď, zaplať později“.
Zdroj: appleinsider.com