[cut to a raging dumpster fire]
Toto je další aktualizace vašeho soukromí™.
Macalope by se tam mohl zastavit a tento sloupec by byl 100% přesný, ale Macworld by mu pravděpodobně nezaplatil za 34 slov a, no, táta má vojtěšku, kterou může koupit.
Pojďme se tedy blíže podívat na to, co se děje ve World of Privacy™.
A můžeme mít někoho, kdo zkontroluje, kdo na všechno neustále dává ty poznámky o ochranných známkách? Je to opravdu nepříjemné.
Začněme tím, že se podíváme na Meta.
[screaming]
Přestaň!
„Meta žalovala kvůli sledování uživatelů iPhone navzdory funkcím ochrany osobních údajů společnosti Apple“
Pamatuješ si na Meta, že? Jsou to oni, kdo dal všechny ty reklamy na kočičí pyžamo do vašeho instagramového kanálu poté, co jste shlédli ten starý film, kde ten chlápek řekl něco jako „kočičí pyžamo“. Jsou to také ti, kteří vaši tetu přiměli jíst obrovské množství marcipánu jako lék na COVID, protože „marcipán“ zní jako název léku na předpis.
Vaše kočka však v tom pyžamu vypadá rozkošně.
Navzdory všem metam (žádná zmínka o zvuku, který vaše kočka vydává, když ji obléknete do zamýšleného pyžama) o transparentnosti sledování aplikací společnosti Apple, lidé žalují společnost, protože:
V srpnu bylo odhaleno, že s aplikacemi Facebook a Instagram může Meta sledovat všechna uživatelova klepnutí na klávesy, vstupy z klávesnice a další při používání prohlížeče v aplikaci. Když uživatel klikne na odkaz například na Instagramu, Meta může sledovat jeho interakce, výběr textu a dokonce i textové vstupy, jako jsou hesla a podrobnosti o soukromých kreditních kartách na tomto webu.
Chladný. Macalope by se sám oprávněně vyděsil, ale Facebook ani Instagram už nepoužívá. Jeho objemné nákupy solného lizu jsou bezpečné.
Jak uvádí Bloomberg, Meta není jediná společnost, která nedokáže udržet své špinavé rukavice mimo vaše sladké, sladké osobní údaje.
„Google sdílí naše data v překvapivém měřítku“
Je třeba (znovu) poznamenat, že Bloomberg je skupina, která zveřejnila „The Big Hack“ a nikdy nic z toho nestáhla, i když to všichni zúčastnění zcela popřeli a zůstalo nepotvrzeno.
Pokaždé, když otevřete aplikaci v telefonu nebo prohlížíte web, v zákulisí probíhá aukce o vaše oči…
Ale Macalope potřebuje jeho oční bulvy! Používá je ke sledování svých příběhů!
Podle Bloombergu, zpráva irské rady pro občanské svobody „říká, že reklamní platformy přenášejí údaje o poloze a zvyklostech procházení Američanů a Evropanů přibližně 178 bilionůkrát ročně. …Google přenáší stejný druh dat více než 70 miliardkrát denně v obou regionech.“
Bloomberg se snaží dostat tato směšně velká čísla domů.
Kvantifikováno jiným způsobem: Podle online aktivity a polohy je osoba v USA podle údajů vystavena 747krát denně nabídkám v reálném čase.
A to jen na základě čísel poskytnutých zdrojem z Googlu. Přidejte Meta a další společnosti a pravděpodobně mluvíte o dvou jumbo jetech.
Důvod, proč to Macalope znovu a znovu a znovu uvádí, je ten, že stále pravidelně vidíte argumenty těchto společností a jejich zástupců o neblahých účincích omezování sběru dat na „malé podniky“, které jsou brány jako nominální hodnota. Mezitím, jak uvádí Bloomberg, jsou tato data předávána orgánům činným v trestním řízení a dokonce i katolickým zpravodajským publikacím.
Existuje velký potenciál pro zneužití těchto informací, a kdybychom ve Spojených státech měli nějakou funkční vládu, už by tyto prodeje byly nezákonné.
Apple samozřejmě stále sbírá nějaký soukromé informace, ale podle jedné studie pouze to, co skutečně potřebuje k udržení vašeho účtu. Macalope má své vlastní obavy z dlouhodobých záměrů společnosti ohledně reklamy, ale v současné době není pochyb o tom, která společnost je tu správně.
Zdroj: macworld.com