Toto následuje po několika dnech spekulací o zásadách Lufthansy týkajících se mini Bluetooth trackerů ao důvodech těchto zásad.
O víkendu uvedl zástupce firmy na Twitteru že Lufthansa „zakázala aktivované AirTagy ze zavazadel, protože jsou klasifikovány jako nebezpečné a je třeba je vypnout“. Stisknuto z nějakého důvodu, samostatný zástupce tvrdil že rozhodnutí bylo založeno na mezinárodních směrnicích.
„Podle pokynů ICAO,“ napsal zástupce, „sledovače zavazadel podléhají předpisům o nebezpečném zboží. Navíc kvůli jejich přenosové funkci musí být sledovače během letu deaktivovány, pokud jsou v odbaveném zavazadle a nelze je proto použít.“ AirTags lze z Find My poměrně snadno odstranit, ale to maří účel mít jeden ve svém zavazadle.
Vody však zakalila jiná prohlášení. Letecký analytik Informoval Alex Machetes že mu Lufthansa potvrdila, že AirTags nejsou zakázány. A Lufthansa v sobotu magazínu Airways zvlášť řekla, že „nezakázala AirTags a neexistuje žádná směrnice ani nařízení ze strany Lufthansy, které by AirTags zakázaly. Na taková zařízení existuje stálé nařízení ICAO, ale to nemá nic společného s Lufthansou ani žádným jiným dopravcem. Ale zdálo se, že druhé vysvětlení naznačuje, že AirTags byli byly zakázány lety, přičemž letecká společnost místo toho zpochybnila, která organizace o tom rozhodla: šlo o „stálé nařízení ICAO“, spíše než o jakékoli interní nařízení vydané Lufthansou, což bylo důvodem zákazu.
Možná by stálo za zmínku, že po posledním objasnění Lufthansa tyto počáteční tweety stále nesmazala. (Ani dosud neodpověděl na žádost Macworld o vysvětlení.) Skutečně se zdá, že znění nového tweetu opět naznačuje, že AirTags byly zakázány a nyní nejsou.
Pokud jde o pokyny ICAO: Nikdo si není jistý, zda je toto tvrzení oprávněné. Řada respondentů Twitteru trvala na tom, že existuje výjimka pro zařízení s lithiovými bateriemi do určité velikosti a že by AirTags měly splňovat podmínky. The TSA uvedl, že s bezdrátovými sledovacími zařízeními není problém, a německá stránka Watson, která tuto zprávu odhalila, dostala podobnou odpověď od zástupců mnichovského a berlínského letiště.
V leteckém průmyslu se v současnosti zdá, že neexistuje shoda ohledně AirTags. Jak Watson poznamenává, mnoho leteckých společností je toleruje. Zástupce American Air řekl Macworld na Twitteru spíše opatrně, že „v tuto chvíli žádné informace nenaznačují, že tato zařízení jsou zakázána v našich letech“. řekl EasyJet: „Nemáme zásady proti používání Apple AirTags na palubě.“ Informovala o tom United Airlines: „Neexistují žádná omezení, pokud máte AirTags uvnitř odbaveného zavazadla.“
Tento reportér není odborníkem na předpisy leteckých společností a nemůže nabídnout mnoho informací o spletitostech klasifikace nebezpečného zboží – kromě toho, že by se divil, proč trvalo až do října 2022, než byly již existující předpisy použity k zákazu zařízení vydaného v roce dubna 2021 nebo podobná zařízení jako Tile, která existovala roky předtím. Načasování silně naznačovalo, že se jedná spíše o otázku chování uživatelů, které trvalo dlouho, než se objevilo a bylo pozorováno, než vědecky určené nebezpečí. Pokud by se někdo skutečně obával, že AirTags mohou způsobit pád letadel z nebe, byli by od prvního dne zakázáni.
Cestovní experti mají podezření, že Lufthansa mohla být motivována tím, jak cestující začali používat AirTags ke sledování polohy ztracených zavazadel. Ben Schlappig z One Mile At A Time říká, že „není překvapen, když vidí Lufthansu jako první leteckou společnost, která přidala takový zákaz. Lufthansa není zrovna zákaznicky přívětivá letecká společnost a letecká společnost má za sebou hrozné léto, co se týče ztracených tašek. AirTags umožňují cestujícím, aby přesně věděli, kde jsou jejich zavazadla, a myslím si, že to je něco, co některé letecké společnosti ve skutečnosti nemají rády. Když se podíváte na Twitter, uvidíte spoustu lidí, kteří vyjadřují frustraci z Lufthansy, protože přesně vědí, kde je jejich odbavené zavazadlo, zatímco letecká společnost odmítá pomoci.“
Zdroj: macworld.com