Snowboardistovi pomohl iPhone zachránit život, a to díky funkci nouzového SOS, která mu umožnila kontaktovat záchrannou službu poté, co spadl do trhliny.
Zapálený snowboardista a osobní trenér Tim Blakey v březnu snowboardoval na ledovci poblíž švýcarského Zermattu, ale na jedné sjezdovce se dostal do problémů. Při osudném sólo sestupu ve výšce přibližně 10 000 stop spadl do skryté trhliny ve sněhu.
Jeho pád zastavil pět metrů (16 stop) křehký sněhový most, což omezilo jeho pohyby a akce ve snaze uniknout z nesnáze. Když zkontroloval svůj iPhone, aby zavolal o pomoc, viděl, že jeho baterie je pouze 3%, což mu dává omezené možnosti, jak získat pomoc, hlásí 7 Novinky.
Vzhledem k minimálnímu napájení si vzpomněl, že může volat tísňové linky na iPhone pomocí funkce Emergency SOS, která může také odesílat textové zprávy o poloze iPhone nouzovým kontaktům a také tísňovým službám.
Záchranáři brzy dorazili a vytáhli Blakeyho z mezery, než ho odvezli do nemocnice pro zraněný kotník. Ten večer stihl odlet zpět do Londýna včas.
Při vyprávění události na Instagramu snowboardista děkuje záchrannému týmu a nabízí, že „stále neví“, jak jim to splatit. „Možná, že prvním krokem je upozornit na úžasnou práci, kterou tito chlapíci na horách dělají, a upozornit ostatní, aby nebyli tak nedbalí jako já,“ nabízí.
Blakey poté poděkuje Applu za „jejich postranní tlačítko 5 kliknutí na pohotovostní služby“, což je „obzvláště skvělé, když vám neustále kape obrazovka“. Také děkuje svému operátorovi „za to, že mi dal 3G připojení a 3% baterii 5m pod ledem.“
Nouzové SOS se na iPhonu spouští buď stisknutím a podržením bočního tlačítka, dokud se neobjeví posuvník nouzového SOS, a jeho posunutím, nebo podržením bočního tlačítka a ovladače hlasitosti, dokud neuplyne odpočítávací měřič.
Je k dispozici také na iPhone, který lze spustit stejným způsobem. Snadné spuštění nouzového SOS může vést k nechtěným hovorům a v případě jedné rodiny v únoru může dovolit, aby hovory provedly rozpustilé děti.
Zdroj: appleinsider.com