Ale vše, co si lidé všimnou, jsou věci, které mohou vidět. Na středeční akci Far Out, kde byly představeny nové iPhony, jsem mohl vidět největší vizuální rozdíl: Dynamic Island – funkci, která spojuje hardware a software a zároveň odpovídá na otázku: „Myslíte si, že Apple lituje, že nedal tomuto zářezu jméno značky?“
Dynamic Island je náhradou za notch, což je kombinace dvou malých výřezů pro senzory, které Apple spojuje se ztmavenými pixely v displeji. Podobné obrazovky jsme viděli na telefonech s Androidem, ale Apple zde vytvořil něco velmi unikátního. Za prvé, pixely mezi dvěma výřezy nejsou plýtvány – Apple je používá k zobrazení „nahrávacího“ bodu, který označuje, že je aktivní mikrofon nebo kamera.
Ale samozřejmě to jde ještě dál – mnohem dál. Dynamický ostrov může růst a měnit se na základě aktuálního stavu zařízení. Zdá se, že jde o rozšíření chystané specifikace widgetu Live Activity v iOS 16, které umožňuje aplikacím zobrazovat malé klíny informací na dynamickém ostrově ve tvaru kapsle.
Pokud například aktuálně přehráváte hudbu, po odtažení z aplikace Hudba se na levé straně Dynamického ostrova zobrazí drobný obal alba s křivkou živé hudby – barevně sladěnou s obalem alba. pravá strana. Vše je navrženo tak, aby umně obcházelo prostor, který zabírají dva výřezy pro senzory. Funguje i s jinými aplikacemi a je extrémně chytrý.
Stejně nápadný je vždy zapnutý displej. Namísto zmenšení displeje na tmavou, monochromatickou verzi zamykací obrazovky Apple stále zobrazuje vaši zamykací obrazovku, jen ztlumenou. Barvy jsou stále viditelné a dokonce nápadné. A samozřejmě jsou zde všechny widgety na zamykací obrazovce, aby sdělovaly informace. Kvůli úspoře energie se některé widgety mohou přestat aktualizovat tak často – například widget časovače zakrývá počet sekund, takže se nemusel aktualizovat každou sekundu. Je to do značné míry přístup, který zvolil i Apple, když na Apple Watch přinesl vždy zapnutý displej.
iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro Max
Zdroj: macworld.com