Jako každý rok se chystáme upozornit na některé oblasti, které, jak doufáme, uvidíme Apple řešit v jeho příští velké roční aktualizaci. (Viz náš seznam přání pro iOS 15 z minulého roku.) Není to tak, že by se Apple rozhodoval na základě toho, co říkáme, nebo že by měl čas implementovat tyto funkce před svou velkou vývojářskou konferencí, ale diskuse, které se z těchto návrhů odvíjejí, jsou produktivní. součástí zlepšování zařízení, která tak hluboce ovlivňují naše životy. S ohledem na to uvádíme některé z našich hlavních přání pro iOS 16.
S iOS 14 Apple zcela přepracoval widgety. Vypadají skvěle, působí standardizovaněji a nyní se mohou zobrazovat na vaší domovské obrazovce ve spojení s ikonami aplikací.
Ale zároveň ztratili něco důležitého: interaktivitu. Widgety se mohou vizuálně aktualizovat novými informacemi, ale pokud na ně klepnete, otevřete přidruženou aplikaci. Pryč je možnost klepnout na tlačítko nebo posuvník na widgetu a vlastně dělej něco.
To je frustrující zejména v případě aplikací, jako je Apple Music, jejichž ovládání funguje přímo z widgetu na Androidu a nedělá nic jiného, než že otevírá aplikaci na iOS.
Je zřejmé, že musí být zavedena určitá ochranná opatření. Rámec pro interaktivní widgety se bude muset ujistit, že neuděláte něco, jako je vypnutí domácího budíku náhodným klepnutím. Ale je tu spousta místa pro widgety s jednoduchým ovládáním, které vám umožní dělat užitečné věci, aniž byste museli neustále skákat do aplikací.
IDG
Vždy zapnutý displej
Budeme o to žádat, dokud Apple neustoupí. Není důvod, aby každý iPhone s OLED displejem (což je několik modelů za posledních několik let) nemohl mít vždy zobrazeny nějaké užitečné informace. Telefony Android je mají odjakživa.
Alespoň by to měla být možnost. Uživatelé, kteří se obávají zejména výdrže baterie nebo vypalování, by ji mohli deaktivovat, i když chytře navržený vždy zapnutý displej by nepřinesl žádné velké riziko. Zeptejte se Applu, který implementoval vždy zapnutý displej na Apple Watch, což je možná jejich zařízení nejvíce citlivé na baterii.
Chci jen vidět čas, datum a počasí a získat nějakou představu o tom, co Důležité upozornění na mě čekají tak, že se podívám na telefon na mém stole, aniž bych ho zvedl. V roce 2022 toho není moc, o co by se dalo žádat.
VšechnoApplePro
Vylepšení zamykací obrazovky
S iOS 15 se Apple pokusil bojovat proti přetížení oznámení na zamykací obrazovce jejich zhuštěním do „plánovaného shrnutí“. V kombinaci s novými režimy Focus, které skryjí upozornění při určitých činnostech, je cílem pomoci zabránit tomu, abyste byli tak často zahlceni aplikacemi, které vyžadují pozornost.
Je to pěkný nápad, ale je téměř bezcenný, protože jeho nastavení vyžaduje příliš mnoho práce. Vše je přihlášeno a uživatelé se musí rozhodnout, které aplikace do souhrnu patří, jaké by měly být režimy jejich zaměření a jak by se měly chovat a tak dále. Máme vždy mohli spravovat naše oznámení, ale každý používá pouze výchozí nastavení pro všechno.
Rád bych viděl, jak Apple přistupuje k čištění zamykací obrazovky jinak. Umožněte uživatelům stáhnout panel oznámení, pokud chtějí vidět oznámení, a dát na zamykací obrazovku jednoduché upozornění počet (klepnutím na něj by se také otevřel panel upozornění). Uvolněte veškerý tento prostor pro další užitečná data, jako je počasí, stav baterie pro připojená zařízení (vaše Apple Watch jsou pod 20 %!) nebo jiné jednoduché informační ikony.
Existuje mnoho potenciálních způsobů, jak učinit zamykací obrazovku užitečnější, ale jednoduchý seznam hodin a upozornění působí trochu jako přežitek z minulosti. Oznámení se stala zbraní v eskalujícím boji o naši pozornost a já chci, aby mi Apple dal neprůstřelnou vestu.
Jo, a nebyl by špatný nápad dát nám možnost změnit zkratky svítilny a fotoaparátu na seznam dalších funkcí.
Redesign knihovny aplikací
Knihovna aplikací je skvělý nápad. Představený v iOS 14 vám umožňuje odstranit méně používané aplikace z různých domovských obrazovek, aniž byste je museli fyzicky odstraňovat z vašeho iPhone. Ale je to trochu neintuitivní nepořádek. Je organizován do pevných automaticky spravovaných složek podle typu aplikace a ne vždy umísťuje aplikace do skupiny, kterou by podle vás měly.
Horší je, že složky se zobrazují jako velké čtyřikonové „čtveřice“, kde tři aplikace jsou ikony (bez štítků), které aplikaci otevřou po klepnutí, ale čtvrté místo zobrazuje až čtyři další aplikace jako malé ikony a po klepnutí otevře složku. . Nic z toho není z designu zřejmé.
Upřímně řečeno, jednoduchý abecední seznam, podobný tomu, který získáte klepnutím na vyhledávací lištu v horní části knihovny aplikací, by byl lepší pohled. Dejte nám alespoň možnost nastavit abecední seznam jako výchozí zobrazení, jak tomu bylo na Apple Watch.
Kromě toho je třeba přehodnotit celé schéma automatických složek. Pohybuje se a posouvá, což popírá svalovou paměť o tom, kde se co nachází. Nemá žádné štítky. A není jasné, co otevře aplikaci a co rozšíří složku. Knihovna aplikací se tak moc snaží být jednoduchá, až je to matoucí.
IDG
Revize HomeKitu / nová aplikace Home
Aplikace Home má poněkud zastaralý vzhled a postrádá jakýkoli smysl pro hierarchii informací. Rychlé informace a ovládací prvky v horní části se vybírají automaticky a nelze je upravovat a každé zařízení bez ohledu na typ je znázorněno stejným čtvercem.
Bez experimentování není hned jasné, co se stane, když klepnete na jeden z těchto čtverců, a co získáte, když na něj dlouze stisknete.
Aplikace Home potřebuje přehodnotit, s různými typy ovládání pro různé druhy zařízení. Jednoduchá zástrčka by neměla být reprezentována a ovládána stejným způsobem jako vaše chytré osvětlení, které by nemělo být stejné jako termostat, který by neměl být stejný jako váš HomePod.
A i když to není konkrétní věc iOS 16, Apple musí vyvinout mnohem větší tlak na výrobce, aby přidali podporu HomeKit, a dokonce jim za to v případě potřeby rovnou zaplatili. Existují daleko příliš mnoho chytrých domácích zařízení, která podporují pouze Alexa nebo Google Assistant, ale nejsou kompatibilní s HomeKit. I když Apple přesvědčil každého Nový gadget pro inteligentní domácnost na podporu HomeKit, trvalo by několik let, než se podmínky vyrovnaly.
IDG
Další možnosti výchozí aplikace
Na iPhone si můžete nastavit výchozí e-mailovou aplikaci nebo webový prohlížeč a můžete to udělat od iOS 14. To je dobrý začátek, ale je to jen začátek.
Měli bychom být schopni nastavit výchozí aplikace pro hudbu a podcasty, takže když požádáme Siri, aby něco přehrála, nemusíme pokaždé zadávat název aplikace (nebo doufat, že si to zapamatuje). Totéž platí pro zasílání zpráv – ať mají aplikace pro zasílání zpráv rámec pro přidružení jejich uživatelských ID k našim systémovým kontaktům, takže když řeknu „Ahoj, Siri, pošli zprávu mami“, vědělo to, že místo zpráv mám použít WhatsApp nebo cokoliv jiného, pokud jsem se rozhodl změnit výchozí nastavení.
Apple by mohl udělat více pro poskytování výchozích možností aplikací nad rámec pouhého webového prohlížeče a e-mailových aplikací a zároveň se držet dál od těch, které by mohly ohrozit zabezpečení. Kalendář, mapy a počasí jsou dobrými kandidáty.
Boční zatížení (ha!)
Debata o zásadách App Store společnosti Apple probíhá již léta a v dohledné době neskončí.
Na Macu Apple používá Gatekeeper a podepisování certifikátů, aby zajistil, že aplikace neobsahují škodlivý kód. Vývojáři zasílají aplikace společnosti Apple k notářskému ověření a poté je lze distribuovat na webu jakýmkoli způsobem, který si vývojář přeje.
Něco takového by mohlo fungovat i na iOS. Uživatelé by se museli přihlásit k instalaci aplikací mimo obchod s aplikacemi a samozřejmě by dostali příslušná varování. A aplikace by pravděpodobně musely překonat více technických překážek, aby byly notářsky ověřeny, než je tomu na Macu – zajistit, aby pro věci, jako je přístup k poloze a podobně, používaly správné rámce, aby nebylo ohroženo nastavení ochrany osobních údajů vašeho iPhone.
Jinými slovy, společnost Apple by měla notářsky ověřit a povolit instalaci jakékoli aplikace pro iPhone, která splňuje její technická, bezpečnostní a bezpečnostní pravidla, ale měla by být oddělena od obsah pravidla, která definují distribuci App Store.
Nic z toho se samozřejmě nikdy nestane, dokud to nevyžadují naše zákony, takže samozřejmě neexistuje žádná šance, že Apple v iOS 16 povolí jakoukoli formu sideloadingu, a to i s restriktivními notářskými požadavky. Ale toto je seznam přání, ne seznam, který se pravděpodobně stane.
Vylepšení Siri (opět!)
Abychom byli spravedliví, Apple provedl několik opravdu pěkných vylepšení Siri v iOS 15. Konečně se dočkal offline zpracování, což hodně zrychluje a zlepšuje soukromí. Je také o něco chytřejší a spolehlivější a mnohem lépe rozumí tomu, co je na obrazovce, a reaguje na to.
Ale pořád to má tak daleko jít. Neuplyne den, abych se svého Google Assistanta nezeptal na něco, na co dostanu dobrou odpověď, a pak se – jen ze zvědavosti – zeptám i Siri. Siri příliš často selhává.
Siri se rozhodně zlepšuje, jen se nelepší dostatečně rychle.
Integrace aplikace 2FA
Když se přihlašujete do aplikace nebo webové stránky a obdržíte dvoufaktorový autentizační kód (2FA) prostřednictvím textové zprávy, vyplní se panel s návrhy klávesnice kódem. Stačí na něj klepnout, aby se automaticky zadal kód do vaší aplikace/webu a můžete jít!
Je to skvělá funkce, která šetří čas při přeskakování tam a zpět mezi aplikací Zprávy a snaze zapamatovat si řetězec čísel. Je to však omezeno na kódy založené na SMS a to není vždy nejbezpečnější možnost. Odpojení SIM karty, služby přesměrování čísel a další útoky mohou ohrozit vaše textové zprávy SMS.
Byl bych rád, kdyby Apple poskytl rámec pro aplikace pro generování kódu jednorázového hesla, jako je Authy, Google Authenticator, Step Two a další, aby mohly bezpečně zaplnit stejné místo na panelu návrhů klávesnice, když aplikace nebo web požaduje. kód.
Jablko
Procento baterie ve stavovém řádku
To je to nejmenší. Když jsme získali Face ID, ztratili jsme velkou část stavového řádku a Apple nám vzal možnost vidět procento baterie. Jistě, můžete to vidět, když potáhnete prstem dolů po Ovládacím centru, ale kdo chce že?
Vím, že je to tam přeplněné modulem TrueDepth, ale musí existovat jednoduchý způsob, jak nám znovu ukázat procento baterie, zvláště když se říká, že zářez s iPhone 14 Pro zmizí.
IDG
Zdroj: macworld.com