V pilotní studii, která sledovala 33 převážně bílých účastnic, byli vědci schopni použít data o variabilitě srdeční frekvence ze senzoru EKG na Apple Watch Series 6 v kombinaci s technikami strojového učení k vývoji nástroje pro predikci stresu. Studie zjistila, že 30sekundový záznam EKG poskytl okamžitou zpětnou vazbu o úrovni jejich stresu s přesností 52 až 64 procent ve srovnání s 60 až 80 procenty pro „nejmodernější přesnost detekce stresu v reálném životě“. životní nastavení.“
To jsou působivé výsledky, které se spoléhaly pouze na snímač EKG. Tyto výsledky by pravděpodobně byly vyšší při použití nového teplotního senzoru na Apple Watch Series 8 a vlastních stresových algoritmů společnosti Apple kvůli vztahu mezi stresem a změnami vodivosti pokožky.
V roce 2020 uvedl Fitbit své nové hodinky Sense, které měly mimo jiné nový kontinuální senzor ElectroDermal Activity (EDA), který sledoval drobné elektrické změny na vaší kůži, aby pomohl identifikovat, kdy uživatelé zažívali stres. Bylo to oslavováno jako pokrok oproti Apple Watch, které teprve před pěti lety dohnaly Fitbitův snímač krve a kyslíku. Pomocí speciální aplikace EDA musí uživatelé držet dlaně nad obrazovkou alespoň 2 minuty, aby mohli odečíst.
Výzkumníci označili výsledky za „velmi slibné“, ačkoli varovali, že Apple Watch „zatím postrádají prediktivní schopnost přesně předpovídat „stresové“ stavy.
Zdroj: macworld.com